O Open School

Lektorzy polscy i native speakers

Wykładowcy są sercem Open School. Poznaj ich tutaj...

Wykładowcy są sercem każdej organizacji uczącej języków obcych. Dlatego wybierając miejsce nauki języków obcych należy upewnić się, że kadra ucząca to zespół osób o możliwie najwyższych kwalifikacjach i odpowiednim doświadczeniu zawodowym.

 

W Open School zajęcia prowadzi kilkuset pedagogów - native speakers (nauczyciele z kraju, którego języka nauczają) jak i Polaków, najlepszych wykładowców w miastach, w których działa Open School - absolwentów Uniwersytetów Jagiellońskiego, Śląskiego, Warszawskiego i innych wiodących uczelni w Polsce.

 

W Open School zwracamy uwagę na wykształcenie native speakers - nie wystarczy pochodzić np.  z Anglii, żeby być dobrym nauczycielem języka angielskiego.

Wykładowcy natywni w Open School posiadają wykształcenie wyższe. Jeżeli nie jest to wykształcenie pedagogiczne lub filologiczne, dodatkowo posiadają ukończone kursy uprawniające do nauczania obcokrajowców.

 

Podczas zajęć i/lub po nich

W Akademii możesz mieć kontakt z nauczycielami zza granicy w dwójnasób.

Po pierwsze podczas zajęć w ramach kursu. Na odpowiednim poziomie zaawansowania część zajęć w ramach kursu może poprowadzić native speaker we współpracy z lektorem polskim. Obaj nauczyciele będą prowadzić lekcje wyłącznie w języku obcym.

Możesz też wziąć udział w zajęciach wyłącznie z obcokrajowcami. Są one bezpłatne i mają charakter konwersacji, tak żebyś jeszcze lepiej mówił w języku obcym.

W niektórych filiach Open School możesz korzystać z obu powyższych okoliczności do spotkań z native speakers, a w innych z jednej z nich.

 

Lektorzy z całego świata

Zajęcia w Open School prowadzą lektorzy natywni z m.in. takich krajów jak:

 • Anglia
 • Szkocja
 • Irlandia
 • Australia
 • Hiszpania
 • Meksyk
 • Niemcy
 • Austria
 • Francja
 • Włochy
 • Rosja
 • Chiny

Direct lub komunikatywnie

W Akademii Open School jako jednym z nielicznych miejsc w kraju, studenci z pomocą metodyków wybierają najlepszą dla siebie metodę nauki języka angielskiego - Komunikatywną lub DIRECT.

Obie nastawione są na możliwie szybkie nabycie umiejętności komunikowania się w języku obcym.

 

METODA KOMUNIKATYWNA

Metoda komunikatywna obejmuje naukę wszystkich sprawności językowych (czytanie, pisanie, mówienie, rozumienie ze słuchu i gramatykę) ze szczególnym naciskiem na konwersacje w naturalnych kontekstach sytuacyjnych. Metoda ta aktywnie angażuje uczniów: pracują oni w grupach lub parach, lekcje są ciekawe, prowadzone częściowo w formie gier i zabaw językowych, które podnoszą efektywność nauki. Dodatkowo kursy prowadzone tą metodą oparte są na modułach internetowych, multimediach oraz konwersacjach z obcokrajowcami.

 

METODA DIRECT

Metoda DIRECT to sposób nauki języka obcego poprzez powtarzanie gotowych zwrotów i fraz. Dzięki systematycznemu i szybkiemu powtarzaniu określonych zdań w języku angielskim studenci szybko przełamują barierę mówienia. Metoda ta polecana jest przez metodyków Open School na wszystkich poziomach zaawansowania z wyjątkiem kursów przygotowujących do międzynarodowych egzaminów językowych.

 

PODSUMOWUJĄC

W Open School metodyk pomoże wybrać metodę nauki języka angielskiego najlepszą dla Ciebie. Jeśli będziesz mieć duże problemy z komunikowaniem się, będzie to prawdopodobnie metoda DIRECT. O wyborze metody możesz zdecydować również sam, wybierając odpowiedni kurs bez konsultacji z metodykiem.

Patronat Cambridge University Press

Patronat najstarszego wydawnictwa językowego na świecie

Nad jakością materiałów dydaktycznych wykorzystywanych w Open School czuwają metodycy prestiżowego wydawnictwa Uniwersytetu Cambridge. Patronatem merytorycznym Cambridge University Press, najstarszego wydawnictwa na świecie objęte są wszystkie oddziały Open School w Polsce.

 

Co to oznacza dla Ciebie? 

 • Gwarancję, że uczysz się z podręczników i materiałów dydaktycznych najwyższej jakości
 • Optymalne przygotowanie do międzynarodowych egzaminów językowych - to przecież metodycy Cambridge ESOL Examinations tworzą egzaminy FCE (First Certificate in English), CAE i inne, które należą do najpopularniejszych językowych egzaminów międzynarodowych na świecie.

 

O Cambridge University Press 

 • Cambridge University Press (CUP) zostało założone w 1534 roku.
 • Rocznie spod rąk metodyków pracujących na rzecz CUP wychodzi ponad 4000 pozycji edukacyjnych.
 • Kojarzycie kultową gramatykę języka angielskiego autorstwa Raya Murphy? Zgadnijcie jakie wydawnictwo ją wydało;)

 

Więcej o wydawnictwiej możecie przeczytać tutaj. Oczywiście po angielsku - pierwsza lekcja w Open School właśnie się zaczęła;)

Certyfikat europejski

Kończąc naukę w Open School otrzymujesz certyfikat znajomości języka. To jednak nie wszystko.

 

Paszport europejski

W Akademii wprowadziliśmy wzorowany na portfolio językowym ustalonym przez Radę Europy paszport europejski. Dokument potwierdza znajomość języka obcego i jest rozpoznawalny w całej Europie.
 

Teraz świadectwa z Open School nie powstydzisz się nigdzie na Starym Kontynencie!


Pierwszą część paszportu wypełnia lektor - i jest to dokładny opis umiejętności językowych studenta.


Druga część
jest wypełniana przez samego studenta i świadczy o umiejętności samooceny. To cecha bardzo ceniona przez zagraniczne uczelnie i zagranicznych pracodawców.


Certyfikat i paszport europejski w Open School otrzymujesz po ukończeniu każdego poziomu zaawansowania.

Bezpłatna pomoc w nauce

W Open School każdy kursant ma dostęp do specjalnej strefy studenta online.

 

Wspomaganie nauki online

W Akademii stworzyliśmy specjalny pakiet online wspierający naukę języka, dostosowany do Twojego poziomu zaawansowania.

Dzięki niemu możesz samodzielnie rozszerzać wiedzę zdobytą na zajęciach i szybciej opanowywać język. Pakiet online zawiera dodatkowe testy. Tak więc w cenie kursu dajemy Ci możliwość nauki o każdej porze dnia i nocy bez żadnych ograniczeń.

 

Kontakt online z lektorem i informacje o postępach

Strefa studenta Open School umożliwia również kontakt online z lektorem prowadzącym kurs. W swojej sekcji znajdziesz też informacje o postępach w nauce oraz sugestie lektora do dalszej pracy.

 

Biblioteka użytecznych linków

Po zalogowaniu czeka na Ciebie również biblioteka najciekawszych stron w sieci dedykowanych nauce języka obcego, linki do gier i zabaw w języku obcym, czy adresy najpopularniejszych w danych krajach tytułów prasowych.

Jobs

Szukamy najlepszych...

Do pracy w Dębicy, Katowicach, Pruszkowie, Warszawie, Tychach i Wieliczce poszukujemy filologów i native speakers następujących języków: angielskiego, niemieckiego, francuskiego, włoskiego, hiszpańskiego. 

Jeżeli masz ukończone studia filologiczne z minimum dobrym wynikiem, doświadczenie międzynarodowe, odpowiednie umiejętności pracy w grupie i zapał do prowadzenia kreatywnych lekcji na najwyższym poziomie zapraszamy do Open School. 

Aplikację prześlij na adres: rekrutacja@openschool.pl.

Zgłoszenie powinno zawierać: CV ze zdjęciem, list motywacyjny, dyspozycyjność w tygodniu, miasto w którym chcesz pracować.

 

IN ENGLISH

We are looking for experienced, open-minded and full of passion teachers and native speakers of the following languages: 

 • English
 • German
 • French
 • Spanish
 • Italian

 

If you want to join our team, in Dębica, Pruszków, Warszawa, Tychy and Wieliczka please send your application (CV + covering letter) to rekrutacja@openschool.pl

Pisemna gwarancja

W Akademii mocno wierzymy w swoje kompetencje. Dlatego zdecydowaliśmy, że oddamy Ci pieniądze, jeśli nie nauczysz się z nami języka obcego.

 

Gwarantujemy na piśmie

Pisemna gwarancja opanowania języka dotyczy kursów gimnazjalnych, maturalnych (nie zdajesz matury - zwracamy Ci koszty kursu) oraz kursów przygotowujących do międzynarodowych egzaminów, po ukończeniu których zdajesz wybrany wcześniej egzamin.

 

Dlaczego pisemna gwarancja dotyczy tylko kursów egzaminacyjnych, gimnazjalnych i maturalnych?

 

Dlatego, że obiektywnie możesz sprawdzić swoją znajomość języka tylko podczas egzaminu zewnętrznego, a więc takiego, który odbywa się poza Akademią. Chcemy, aby w Open School wszystko odbywało się fair.

Otwórz swoją Akademię

W ciągu kilku do kilkunastu kolejnych lat na rynku szkół językowych dominować będą wyłącznie szkoły sieciowe. Inwestycja w szkołę językową działającą w dobrym systemie partnerskim może przynieść kilkaset tysięcy złotych zysku rocznie.

 

Sieć Open School rozwijana jest na bazie systemu franczyzowego

 

Pomocne linki